Kretspoängfält i Boden 060422
Resultat i A-vapen Klass 1
1 Björn Norén Bodens SSK 6 6 2 7 3 5 7 36p 55
2 Fredrik Grönlund Grovskyttarna 7 0 7 4 0 7 3 28p 43
3 Robert Björklund Grovskyttarna 5 5 0 6 2 0 5 23p 11
Resultat i A-vapen Klass 2
1 Anders Löfmark Bodens SSK 7 6 9 9 8 6 6 51p 94 Brons
2 Andreas Sjöberg PK Kornet 7 7 9 8 6 6 7 50p 97 Brons
3 Rolf Sandberg Piteå PK 7 9 8 6 7 6 5 48p 92
4 Anders Nilsson SJ PK Luleå 7 7 7 9 6 7 4 47p 89
5 Kenneth Paulsson Laxforsen 7 7 6 6 3 6 5 40p 70
6 Tommy Johansson PK Kornet 5 8 8 3 4 6 5 39p 65
7 Rolf Karlsson Grovskyttarna 7 7 5 2 7 5 5 38p 63
8 Stefan Nilsson Kalix PS 7 8 2 4 6 4 4 35p 47
9 Torbjörn Nilsson Kalix PS 7 2 3 4 0 6 4 26p 42
10 John Lidström Piteå PK 4 0 7 2 2 3 6 24p 36
Resultat i A-vapen Klass 3
1 Ulf Lindeberg Piteå PK 7 8 9 9 8 7 7 55p 118 Silver
2 Rune Berglund Piteå PK 7 9 8 9 7 7 5 52p 90 Silver
3 Kjell Blom Kalix PS 7 9 5 9 7 7 6 50p 106 Brons
4 Ralf Linder Arvidsjaurs PK 7 8 5 9 5 7 8 49p 96 Brons
5 Leif Lindgren Arvidsjaurs PK 7 5 5 9 5 6 8 45p 78
6 Bo Engström Luleå PK 6 4 8 7 4 7 7 43p 77
7 Kjell Eriksson Porjus SKF 7 7 0 0 0 0 0 14p 0
Resultat i B-vapen Klass 1
1 Peter Nielsen Luleå PK 7 4 4 7 2 6 5 35p 55
Resultat i B-vapen Klass 3
1 Henric Borg SJ PK Luleå 7 9 9 9 8 7 8 57p 125 Brons
2 Krister Svanbro SJ PK Luleå 7 8 9 9 8 7 8 56p 130
Resultat i C-vapen Klass 1
1 Stig Nilsson Bodens SSK 7 9 7 7 8 7 8 53p 104 Brons
2 Peter Eriksson Bodens SSK 7 9 9 6 8 7 5 51p 99
3 Fredrik Grönlund Grovskyttarna 7 7 7 9 6 5 7 48p 83
4 Andre Engström Bodens SSK 7 8 5 6 8 7 6 47p 108
5 Marko Parkkila Grovskyttarna 7 6 9 8 7 3 6 46p 58
6 Peder Lundqvist Grovskyttarna 7 5 6 7 6 6 7 44p 55
7 Peter Nielse Luleå PK 7 4 8 8 2 7 7 43p 73
8 Andreas Sandberg Grovskyttarna 7 5 7 6 5 5 7 42p 60
9 Mikael Berg Grovskyttarna 7 4 7 6 4 5 7 40p 57
10 Robert Björklund Grovskyttarna 6 8 9 5 2 7 2 39p 72
11 Mikael Nilsson Bodens SSK 6 7 6 2 5 5 8 39p 66
12 Lars-Erik Berg Bodens SSK 7 5 4 4 8 3 7 38p 66
13 Glenn Gunnestam Bodens SSK 7 2 6 3 6 7 5 36p 99
14 Rolf Andersson Bodens SSK 7 5 3 7 2 6 6 36p 51
15 Bill Nilsson Bodens SSK 7 2 5 8 2 4 5 33p 38
16 Erik Öhman Bodens SSK 5 2 4 2 7 3 3 26p 51
17 Rolf Löfvenhaft Bodens SSK 6 4 0 2 4 6 3 25p 42
Resultat i C-vapen Klass 2
1 Jan-Erik Bucht Kalix PS 7 9 9 9 8 6 8 56p 118 Silver
2 Bo Engström Luleå PK 7 8 8 9 8 6 7 53p 110 Brons
3 Pentti Vitikka Haparanda PSK 7 9 9 6 8 6 7 52p 112
4 Stefan Nilsson Kalix PS 7 8 8 7 8 7 5 50p 110
5 Andreas Sjöberg PK Kornet 7 9 9 4 8 6 7 50p 96
6 Anders Nilsson SJ PK Luleå 7 9 6 7 6 6 8 49p 103
7 Tommy Johansson PK Kornet 7 8 9 8 5 6 6 49p 87
8 Kenneth Paulsson Laxforsen 7 8 4 6 8 6 8 47p 105
9 Rolf Sandberg Piteå PK 7 9 9 7 2 4 8 46p 49
10 Andreas Nilsson Bodens SSK 7 4 8 6 7 7 6 45p 95
11 Lars Lindström Kalix PS 7 2 7 5 8 7 6 42p 107
12 John Lidström Piteå PK 7 5 4 6 8 6 6 42p 96
13 Christer Uggla Grovskyttarna 7 5 6 8 5 2 7 40p 35
14 Torbjörn Nilsson Kalix PS 6 3 5 5 4 7 4 34p 88
Resultat i C-vapen Klass 3
1 Peter Silverplatz Bodens SSK 7 9 9 9 8 7 8 57p 137 Silver
2 Jari Törmänen Haparanda PSK 7 9 9 9 8 7 8 57p 133 Silver
3 Ted Granbom Bodens SSK 7 9 9 9 8 7 8 57p 127 Silver
4 Krister Palmbom Bodens SSK 7 9 9 9 8 7 8 57p 123 Silver
5 Dan Tieva Bodens SSK 7 9 9 9 8 7 8 57p 114 Silver
6 Jens Strömberg Kalix PS 7 8 9 9 8 7 8 56p 134 Silver
7 Jan-Åke Nilsson Gällivare PK 7 8 9 9 8 7 8 56p 122 Silver
8 Ralf Linder Arvidsjaurs PK 7 9 8 9 8 7 7 55p 123 Brons
9 Markus Hedlund Tornedalens PK 7 9 9 8 7 7 8 55p 95 Brons
10 Henric Borg SJ PK Luleå 7 9 8 7 8 7 8 54p 126 Brons
11 Lars Åberg Kalix PS 7 8 7 9 8 7 8 54p 111 Brons
12 Rikard Nyberg Luleå PK 7 8 9 7 8 7 8 54p 111 Brons
13 Krister Svanbro SJ PK Luleå 7 9 5 9 8 7 8 53p 133 Brons
14 Urban Sundqvist Luleå PK 7 9 7 9 8 7 6 53p 130 Brons
15 Mikael Mäkitalo Kalix PS 7 9 9 5 8 7 8 53p 128 Brons
16 B-G Skarpsvärd Bodens SSK 7 6 9 8 8 7 8 53p 111 Brons
17 Kjell Eriksson Porjus SKF 7 9 7 6 8 7 8 52p 116
18 Johan Hedlund Tornedalens PK 7 8 9 8 7 7 6 52p 101
19 Rune Berglund Piteå PK 7 7 8 7 8 7 7 51p 114
20 Tomas Skarpsvärd Bodens SSK 7 8 8 7 8 7 6 51p 111
Resultat i Damer Klass 1
1 Sandra Hällström Luleå PK 7 8 9 9 8 6 6 53p 88 Brons
2 Maria Nilsson Bodens SSK 7 5 6 6 8 7 8 47p 93
3 Monica Sundberg Laxforsen 6 7 3 6 5 5 7 39p 72
4 Madeleine Johansson Bodens SSK 7 5 5 4 7 7 3 38p 60
5 Ulrika Jansson Grovskyttarna 7 5 9 3 7 0 6 37p 43
6 Lena Parkkila Grovskyttarna 7 7 2 0 6 2 6 30p 31
Resultat i Damer Klass 3
1 Veronica Ferdén Luleå PK 7 8 4 8 8 7 6 48p 110
Resultat i Veteraner yngre
1 Jan Sjöberg F21 SKF 7 9 8 9 8 7 7 55p 117 Brons
2 Max Öquist Bodens SSK 7 9 7 9 8 7 6 53p 126 Brons
3 Leif Lindgren Arvidsjaurs PK 7 7 7 9 7 7 8 52p 131
4 Leif Öqvist Polisens sk Gbg 7 8 9 7 8 6 7 52p 103
5 Kjell Blom Kalix PS 7 7 7 7 8 7 6 49p 99
6 Sven-Erik Johansson Laxforsen 5 0 5 2 4 2 3 21p 24
Resultat i Veteraner äldre
1 Kurth Nilsson Luleå Polisen 7 8 8 9 8 7 8 55p 119 Brons
Resultat i R-vapen Klass 1
1 Stig Nilsson Bodens SSK 7 9 9 9 6 6 8 54p 87 Brons
2 Marko Parkkila Grovskyttarna 7 7 9 8 5 5 6 47p 80
3 Sven-Erik Johansson Laxforsen 7 2 8 2 4 5 5 33p 42
Resultat i R-vapen Klass 2
1 Jan-Erik Bucht Kalix PS 7 8 9 9 8 7 8 56p 98 Brons
2 Stefan Nilsson Kalix PS 7 8 9 8 8 7 5 52p 112
3 Pentti Vitikka Haparanda PSK 7 6 8 5 6 7 8 47p 92
4 Christer Uggla Grovskyttarna 7 9 5 7 7 5 5 45p 86
5 Tommy Johansson PK Kornet 7 6 9 6 5 4 6 43p 71
6 Lars Lindström Kalix PS 7 5 7 4 7 4 4 38p 55
Resultat i R-vapen Klass 3
1 Lars Åberg Kalix PS 7 9 9 9 8 7 8 57p 118 Silver
2 Johan Hedlund Tornedalens PK 7 9 9 8 8 6 7 54p 109 Brons
3 Jari Törmänen Haparanda PSK 7 8 9 9 7 7 7 54p 105 Brons
4 Jens Strömberg Kalix PS 7 9 8 9 6 7 8 54p 97 Brons
5 Urban Sundqvist Luleå PK 7 7 9 6 8 7 8 52p 122
6 Markus Hedlund Tornedalens PK 6 8 7 8 7 7 8 51p 92
7 Jan-Åke Nilsson Gällivare PK 7 8 8 8 8 6 5 50p 101
8 Rikard Nyberg Luleå PK 7 4 9 7 5 5 5 42p 92