Kretsfält i Boden 060604
Resultat i A-vapen Klass 1
1 Andre Engström Bodens SSK 4/2 4/2 1/1 3/2 3/3 6/4 1/1 3/2 25/17 9
Resultat i A-vapen Klass 2
1 Henrik Åkerström SJ PK Luleå 4/3 6/3 3/3 6/4 5/4 5/4 5/4 5/3 39/28 11
2 Anders Löfmark Bodens SSK 4/3 5/3 4/3 6/4 3/2 6/4 6/4 5/4 39/27 20
3 Per Berglund Piteå PK 5/3 6/3 5/4 3/2 2/2 4/3 5/3 3/3 33/23 3
4 Paul Hedman Grovskyttarna 5/3 3/3 3/3 5/3 2/2 3/2 6/4 4/3 31/23 14
Resultat i A-vapen Klass 3
1 Hans Rask F21 SKF 5/3 5/3 6/4 6/4 5/4 5/4 6/4 6/4 44/30 12 Silver
2 Staffan Sjödin Luleå PK 6/3 6/3 3/2 6/4 5/4 6/4 6/4 6/4 44/28 25 Silver
3 Rune Berglund Piteå PK 6/3 6/3 6/4 6/4 5/4 6/4 3/2 4/4 42/28 4 Brons
4 Markus Hedlund Tornedalens PK 6/3 6/3 6/4 1/1 5/5 2/1 5/4 2/2 33/23 8
Resultat i B-vapen Klass 1
1 Peter Nielsen Luleå PK 5/3 2/1 3/3 5/4 1/1 3/3 1/1 4/3 24/19 4
Resultat i B-vapen Klass 3
1 Håkan Björklund S3 SKF 6/3 6/3 6/4 6/4 6/5 6/4 6/4 6/4 48/31 18 Brons
2 Ted Granbom Bodens SSK 6/3 6/3 6/4 6/4 6/5 6/4 6/4 5/4 47/31 19 Brons
3 Christer Willman SJ PK Luleå 6/3 6/3 6/4 6/4 5/5 6/4 6/4 4/4 45/31 19
4 Robert Eklund SJ PK Luleå 6/3 4/3 6/4 6/4 6/5 6/4 5/3 5/3 44/29 22
5 Arnold Lindbäck Luleå PK 6/3 4/3 6/4 5/4 6/5 6/4 4/2 2/1 39/26 23
6 Östen Brännström Luleå PK 5/3 6/3 6/4 6/4 4/3 2/2 4/2 4/3 37/24 18
Resultat i C-vapen Klass 1
1 Andreas Sandberg Grovskyttarna 4/3 5/3 4/3 5/4 5/4 5/4 3/2 5/4 36/27 13
2 Andre Engström Bodens SSK 5/3 6/3 3/3 5/4 4/3 3/2 6/4 4/3 36/25 8
3 Peter Nielsen Luleå PK 5/3 6/3 5/3 6/4 3/3 3/3 2/2 4/3 34/24 4
4 Fredrik Grönlund Grovskyttarna 4/3 3/2 4/3 4/3 4/4 6/4 4/3 3/2 32/24 7
5 Bill Nilsson Bodens SSK 4/2 2/2 5/3 5/3 3/3 4/4 3/2 5/3 31/22 11
6 Mikael Nilsson Bodens SSK 4/2 3/3 4/2 4/4 3/3 4/4 3/2 4/3 29/23 9
7 Marko Parkkila Grovskyttarna 4/2 4/3 4/3 4/3 1/1 4/3 4/3 2/1 27/19 11
8 Rolf Löfvenhaft Bodens SSK 5/3 2/1 5/4 4/3 3/3 3/3 3/2 0/0 25/19 4
9 Mikael Berg Grovskyttarna 3/2 4/3 3/3 3/2 2/2 3/3 1/1 5/3 24/19 4
Resultat i C-vapen Klass 2
1 Per Berglund Piteå PK 5/3 5/3 5/4 6/4 5/5 6/4 6/4 5/4 43/31 22 Brons
2 Anders Nilsson SJ PK Luleå 5/3 5/3 2/2 6/3 5/5 5/4 5/4 5/3 38/27 17
3 Bo Engström Luleå PK 6/3 6/3 5/4 0/0 4/4 5/4 4/3 6/4 36/25 63
4 Henrik Åkerström SJ PK Luleå 5/3 5/3 4/3 5/4 4/3 6/4 3/2 4/2 36/24 20
5 Stefan Nilsson Kalix PS 6/3 5/3 6/4 6/4 4/3 0/0 4/2 5/3 36/22 19
6 Johan Carlson SJ PK Luleå 5/3 2/2 5/3 5/3 4/3 5/3 4/3 5/3 35/23 14
7 Lars Lindström Kalix PS 4/3 4/3 3/2 5/3 3/2 5/4 4/3 6/4 34/24 13
8 Olle Klint Luleå PK 4/3 6/3 4/4 5/3 3/3 2/2 4/2 6/4 34/24 12
Resultat i C-vapen Klass 3
1 Robert Eklund SJ PK Luleå 6/3 6/3 5/4 6/4 6/5 6/4 6/3 5/4 46/30 23 Silver
2 Peter Silverplatz Bodens SSK 6/3 6/3 6/4 5/4 5/4 6/4 6/4 6/4 46/30 19 Silver
3 Mikael Walsås Bodens SSK 6/3 6/3 6/4 5/3 6/5 6/4 5/4 6/4 46/30 12 Silver
4 Dan Tieva Bodens SSK 6/3 6/3 6/4 6/4 4/3 6/3 6/4 6/4 46/28 25 Silver
5 B-G Skarpsvärd Bodens SSK 6/3 6/3 6/4 5/3 5/5 6/4 5/4 6/4 45/30 17 Brons
6 Ted Granbom Bodens SSK 6/3 6/3 5/4 5/4 4/4 6/4 6/4 6/4 44/30 21 Brons
7 Markus Hedlund Tornedalens PK 6/3 5/3 6/4 6/4 4/4 6/4 5/4 6/4 44/30 10 Brons
8 Krister Palmbom Bodens SSK 6/3 6/3 5/4 6/4 5/5 6/4 4/3 5/4 43/30 16 Brons
9 J-Åke Nilsson Gällivare PK 6/3 6/3 5/3 5/4 6/4 6/4 3/2 6/4 43/27 12 Brons
10 Håkan Björklund S3 SKF 5/3 5/3 6/4 3/2 6/5 6/4 6/4 5/4 42/29 16 Brons
11 Mikael Ericsson Kalix PS 5/3 6/3 6/3 4/4 5/4 6/4 6/4 4/3 42/28 19 Brons
12 Christer Willman SJ PK Luleå 6/3 6/3 5/3 6/4 1/1 6/4 5/4 6/4 41/26 21 Brons
13 Lennart Åström Kalix PS 5/3 4/2 4/3 6/4 5/3 5/4 6/4 5/4 40/27 19 Brons
14 Lars Åberg Kalix PS 6/3 6/3 4/4 6/4 3/3 6/4 4/2 4/3 39/26 11
15 Tomas Skarpsvärd Bodens SSK 4/3 5/3 6/4 5/3 5/5 5/4 3/2 3/2 36/26 15
16 Rune Berglund Piteå PK 5/3 4/3 6/4 3/2 4/3 6/4 3/2 5/3 36/24 10
Resultat i Damer Klass 1
1 Madelene Johansson Bodens SSK 6/3 2/2 3/2 4/2 2/2 5/3 4/3 5/4 31/21 9
2 Carina Nilsson Grovskyttarna 2/2 4/3 4/2 3/2 4/3 3/2 2/1 6/4 28/19 7
3 Lena Parkkila Grovskyttarna 4/2 3/2 3/3 4/3 4/4 4/4 1/1 3/2 26/21 6
4 Sofia Sundberg SJ PK Luleå 4/3 2/1 5/3 3/3 3/3 4/4 5/4 0/0 26/21 2
5 Carina Nilsson Bodens SSK 3/2 3/2 1/1 4/3 3/2 4/3 5/4 2/1 25/18 7
6 Maria Nilsson Bodens SSK 5/3 6/3 5/3 6/3 /0 0/0 0/0 0/0 22/12 0
7 Elisabeth Johansson Bodens SSK 1/1 0/0 3/2 1/1 2/2 1/1 0/0 3/2 11/9 10
Resultat i Damer Klass 3
1 Eva Klint Luleå PK 5/3 6/3 5/3 6/3 3/3 4/4 6/4 4/2 39/25 14
2 Ulla-Britt Fransson Luleå PK 6/3 4/3 5/4 5/4 3/3 5/3 2/2 4/4 34/26 10
Resultat i R-vapen Klass 1
1 Marko Parkkila Grovskyttarna 5/3 6/3 3/3 4/3 2/2 4/3 3/3 4/3 31/23 3
Resultat i R-vapen Klass 2
1 Lars Lindström Kalix PS 4/3 4/3 5/4 5/4 4/3 5/4 2/2 5/4 34/27 7
2 Bo Engström Luleå PK 3/3 4/3 4/3 5/4 6/5 3/2 3/3 4/2 32/25 9
3 Stefan Nilsson Kalix PS 3/3 4/3 3/2 2/2 1/1 4/3 5/4 2/1 24/19 7
Resultat i R-vapen Klass 3
1 Peter Silverplatz Bodens SSK 6/3 6/3 6/4 6/4 6/5 6/4 6/4 6/4 48/31 28 Silver
2 Staffan Sjödin Luleå PK 6/3 6/3 6/4 6/4 6/5 5/4 6/4 6/4 47/31 21 Brons
3 Lars Åberg Kalix PS 6/3 5/3 5/4 6/4 6/5 6/4 6/4 5/4 45/31 24 Brons
4 Christer Willman SJ PK Luleå 6/3 6/3 6/4 6/4 5/4 4/3 6/4 5/4 44/29 23 Brons
5 Markus Hedlund Tornedalens PK 6/3 6/3 5/3 5/3 5/4 3/3 6/4 5/2 41/25 13
6 Patrik Johansson Bodens SSK 5/3 6/3 5/4 4/3 4/4 6/4 4/3 6/4 40/28 17
7 Mikael Eriksson Kalix PS 5/3 6/3 5/3 6/4 3/2 5/3 5/3 3/2 38/23 12
8 J-Åke Nilsson Gällivare PK 5/3 6/3 4/3 4/3 5/4 4/3 5/3 4/3 37/25 13
9 Lennart Åström Kalix PS 4/3 5/3 4/3 4/3 2/2 6/4 4/3 4/4 33/25 13
Resultat i Veteraner yngre
1 Arnold Lindbäck Luleå PK 6/3 6/3 6/4 6/4 5/5 6/4 6/4 6/4 47/31 17 Silver
2 Östen Brännström Luleå PK 6/3 6/3 6/4 6/4 5/4 6/4 6/4 5/3 46/29 21 Silver
3 Max Öquist Bodens SSK 5/3 5/3 6/4 6/4 2/2 6/4 3/3 6/4 39/27 12
4 Staffan Sjödin Luleå PK 6/3 6/3 5/4 6/4 5/4 0/0 6/4 5/3 39/25 15
5 Hans Rask F21 SKF 6/3 6/3 4/3 6/4 /0 6/4 5/3 5/3 38/23 3
6 Leo Strandberg Kiruna PSF 5/3 4/3 5/4 5/4 5/5 3/3 5/3 4/3 36/28 13
Resultat i Veteraner äldre
1 Kurth Nilsson Luleå Polisen 6/3 6/3 6/4 4/3 4/3 5/3 4/4 4/3 39/26 7
2 Paul Hedman Grovskyttarna 5/3 5/3 5/3 5/4 5/4 3/3 4/3 3/3 35/26 5