Kretsmästerskap B-vapen 060722 i Boden
Individuella resultat
Poäng
Tr+Fig
Tavel
poäng
1 Stefan Eriksson SJ PK Luleå 6/2 6/2 6/2 6/3 6/4 6/2 6/3 5/4 69p 20 Silver
2 Peter Silverplatz Bodens SSK 6/2 5/2 6/2 5/3 6/4 6/2 6/3 6/5 69p 19 Silver
3 Leif Holmström F21 SKF 6/2 4/2 6/2 6/3 6/4 6/2 6/3 6/5 69p 18 Silver
4 Christer Willman SJ PK Luleå 6/2 6/2 6/2 6/3 6/4 6/2 5/3 5/4 68p 23 Brons
5 Kjell Wiklund Arvidsjaur PK 6/2 6/2 4/2 6/3 6/4 6/2 4/3 6/5 67p 20 Brons
6 Robert Eklund SJ PK Luleå 6/2 6/2 5/2 6/3 5/3 5/2 5/3 6/5 66p 14
7 Jan Sjöberg F21 SKF 6/2 4/2 6/2 6/3 5/3 6/2 5/3 5/5 65p 13
8 Urban Rutström F21 SKF 6/2 5/2 5/2 5/3 6/4 6/2 4/3 5/4 64p 24
9 Ted Granbom Bodens SSK 6/2 5/2 6/2 4/3 5/3 5/2 5/3 6/5 64p 12
10 B-G Skarpsvärd Bodens SSK 6/2 6/2 4/1 6/3 5/3 6/2 3/2 6/5 62p 22
11 Thomas Lundkvist SJPK 6/2 4/2 6/2 3/2 5/4 5/2 6/3 5/4 61p 11
12 Tomas Skarpsvärd Bodens SSK 4/2 3/1 3/1 5/3 3/3 6/2 4/2 6/5 53p 17
13 Rikard Nyberg Luleå PK 5/2 4/2 4/2 3/2 2/2 3/2 1/1 6/5 46p 8
14 Jan-Åke Nilsson Gällivare PK 6/2 4/2 5/2 4/3 4/3 3/2 1/1 2/2 46p 5
15 Maria Nilsson Bodens SSK 5/2 3/2 0/0 2/2 1/1 4/2 4/3 5/4 40p 8
16 Peter Nielsen Luleå PK 6/2 3/2 3/2 0/0 3/3 4/2 3/2 0/0 35p 15
17 Ann-Evy Survlö Luleå PK 1/1 1/1 0/0 3/2 0/0 2/2 2/2 2/2 21p 3
Lagresultat 
Poäng
Tr+Fig
Tavel
poäng
1 SJ PK Luleå 348 85
Stefan Eriksson 69 20
Christer Willman 68 23
Robert Eklund 66 14
2 F21 SKF 214 54
Leif Holmström 69 18
Jan Sjöberg 65 13
Urban Rutström 64 24
3 Bodens SSK 81 23
Peter Silverplatz 69 19
Ted Granbom 64 12
B-G Skarpsvärd 62 22
4 Luleå PK 0 0
Rikard Nyberg 46 8
Peter Nielsen 35 15
Ann-Evy Survlö 21 3
Poäng
Tr+Fig
Tavel
poäng
Resultat i A-vapen Klass 1
1 Monica Sundberg Laxforsen 2/2 1/1 2/2 0/0 3/3 2/1 1/1 6/5 32p 5
Resultat i A-vapen Klass 2
1 Anders Löfmark Bodens SSK 5/2 5/2 6/2 6/3 6/4 5/2 5/2 6/5 66p 13 Brons
2 Kenneth Paulsson Laxforsen 5/2 3/1 3/2 6/3 5/3 5/2 1/1 6/5 53p 15
Resultat i A-vapen Klass 3
1 Urban Rutström F21 SKF 6/2 6/2 6/2 5/3 6/4 6/2 4/3 5/5 67p 19 Silver
2 Hans Rask F21 SKF 6/2 4/2 4/2 6/3 6/4 6/2 6/3 5/4 65p 21 Brons
3 Christer Willman SJ PK Luleå 6/2 5/2 5/2 6/3 6/4 6/2 3/2 5/5 64p 26
4 Stefan Eriksson SJ PK Luleå 6/2 6/2 5/2 4/3 4/2 6/2 6/3 6/5 64p 21
5 Rune Berglund Piteå PK 6/2 3/2 5/2 5/3 6/4 6/2 4/3 6/5 64p 15
6 Robert Eklund SJ PK Luleå 6/2 5/2 0/0 6/3 6/4 6/2 6/3 6/5 62p 21
7 Thomas Lundkvist SJ PK Luleå 5/2 6/2 5/2 5/3 5/3 5/2 4/3 4/4 60p 12
8 Kjell Wiklund Arvidsjaurs PK 5/2 3/2 4/2 5/3 4/3 6/2 5/3 3/2 54p 24
Resultat i B-vapen Klass 1
1 Maria Nilsson Bodens SSK 5/2 3/2 0/0 2/2 1/1 4/2 4/3 5/4 40p 8
2 Peter Nielsen Luleå PK 6/2 3/2 3/2 0/0 3/3 4/2 3/2 0/0 35p 15
3 Ann-Evy Survlö Luleå PK 1/1 1/1 0/0 3/2 0/0 2/2 2/2 2/2 21p 3
Resultat i B-vapen Klass 3
1 Stefan Eriksson SJ PK Luleå 6/2 6/2 6/2 6/3 6/4 6/2 6/3 5/4 69p 20 Silver
2 Peter Silverplatz Bodens SSK 6/2 5/2 6/2 5/3 6/4 6/2 6/3 6/5 69p 19 Silver
3 Leif Holmström F21 SKF 6/2 4/2 6/2 6/3 6/4 6/2 6/3 6/5 69p 18 Silver
4 Christer Willman SJ PK Luleå 6/2 6/2 6/2 6/3 6/4 6/2 5/3 5/4 68p 23 Brons
5 Kjell Wiklund Arvidsjaur PK 6/2 6/2 4/2 6/3 6/4 6/2 4/3 6/5 67p 20 Brons
6 Robert Eklund SJ PK Luleå 6/2 6/2 5/2 6/3 5/3 5/2 5/3 6/5 66p 14
7 Jan Sjöberg F21 SKF 6/2 4/2 6/2 6/3 5/3 6/2 5/3 5/5 65p 13
8 Urban Rutström F21 SKF 6/2 5/2 5/2 5/3 6/4 6/2 4/3 5/4 64p 24
9 Ted Granbom Bodens SSK 6/2 5/2 6/2 4/3 5/3 5/2 5/3 6/5 64p 12
10 B-G Skarpsvärd Bodens SSK 6/2 6/2 4/1 6/3 5/3 6/2 3/2 6/5 62p 22
11 Thomas Lundkvist SJPK 6/2 4/2 6/2 3/2 5/4 5/2 6/3 5/4 61p 11
12 Tomas Skarpsvärd Bodens SSK 4/2 3/1 3/1 5/3 3/3 6/2 4/2 6/5 53p 17
13 Rikard Nyberg Luleå PK 5/2 4/2 4/2 3/2 2/2 3/2 1/1 6/5 46p 8
14 Jan-Åke Nilsson Gällivare PK 6/2 4/2 5/2 4/3 4/3 3/2 1/1 2/2 46p 5
Resultat i C-vapen Klass 1
1 Mikael Nilsson Bodens SSK 5/2 5/2 6/2 5/3 2/2 5/2 4/2 6/5 58p 18
2 Andre Engström Bodens SSK 5/2 6/2 3/1 4/3 4/3 6/2 2/1 6/5 55p 18
3 Stefan Åström Bodens SSK 6/2 5/2 5/2 4/3 3/2 5/2 2/2 4/4 53p 16
4 Thomas Sjögren SJ PK Luleå 5/2 4/2 4/1 3/1 4/2 6/2 4/3 5/4 52p 16
5 Bill Nilsson Bodens SSK 5/2 3/1 4/2 4/3 4/3 4/2 3/2 3/3 48p 16
6 Lars-Erik Berg Bodens SSK 6/2 2/2 6/2 6/3 1/1 5/2 0/0 4/4 46p 10
7 Kenneth Lundqvist Bodens SSK 2/2 3/2 4/2 0/0 2/2 5/2 2/2 3/3 36p 16
8 Marko Parkkila Grovskyttarna 3/2 4/2 5/2 3/2 1/1 5/2 0/0 0/0 32p 11
Resultat i C-vapen Klass 2
1 Jonny Lindgren Kalix PS 6/2 5/2 6/2 3/2 4/3 6/2 4/3 6/4 60p 25
2 Kenneth Paulsson Laxforsen 5/2 4/2 6/2 6/3 5/4 6/2 3/2 4/3 59p 19
3 Lars Lindström Kalix PS 4/2 2/2 4/2 4/2 2/2 6/2 5/3 4/3 49p 19
4 Mattias Guldb Bodens SSK 4/2 1/1 4/2 1/1 0/0 0/0 2/2 4/3 27p 0
Resultat i C-vapen Klass 3
1 Robert Eklund SJ PK Luleå 6/2 6/2 6/2 6/3 5/3 6/2 5/3 6/5 68p 24 Silver
2 Mikael Eriksson Kalix PS 6/2 6/2 6/2 5/2 5/4 6/2 6/3 6/5 68p 21 Silver
3 Dan Tieva Bodens SSK 6/2 6/2 6/2 6/3 4/2 6/2 6/3 6/5 67p 24 Brons
4 Thomas Lundkvist SJ PK Luleå 6/2 5/2 6/2 5/3 5/3 6/2 5/3 6/5 66p 24 Brons
5 Rune Berglund Piteå PK 6/2 6/2 6/2 6/3 4/4 6/2 5/2 5/5 66p 18 Brons
6 Stefan Eriksson SJ PK Luleå 6/2 6/2 5/2 5/3 6/4 6/2 5/3 5/4 66p 15 Brons
7 Christer Willman SJ PK Luleå 6/2 6/2 6/2 6/3 4/3 6/2 4/2 6/5 65p 21 Brons
8 Rikard Nyberg Luleå PK 5/2 3/2 5/2 6/3 6/4 5/2 5/3 6/5 64p 16
9 Jan-Åke Nilsson Gällivare PK 6/2 3/2 5/2 5/3 3/2 5/2 5/2 6/5 58p 13
Resultat i Damer Klass 1
1 Madelene Johansson Bodens SSK 6/2 3/2 3/2 4/3 3/3 5/2 3/2 4/4 51p 13
2 Monica Sundberg Laxforsen 5/2 3/2 2/1 4/3 6/4 2/2 3/2 4/4 49p 5
3 Lena Parkkila Grovskyttarna 5/2 2/2 3/2 3/2 1/1 5/2 1/1 3/3 38p 12
4 Carina Nilsson Grovskyttarna 2/1 4/2 2/2 2/1 4/3 3/2 4/3 0/0 35p 8
Resultat i Damer Klass 2
1 Anette Haapalahti Luleå Polisen 5/2 4/2 4/2 5/2 /0 5/2 3/2 5/4 47p 11
Resultat i R-vapen Klass 2
1 Jonny Lindgren Kalix PS 6/2 5/2 4/2 4/2 5/3 6/2 4/3 5/4 59p 17
2 Lars Lindström Kalix PS 4/2 3/2 3/2 4/3 5/3 4/2 3/2 5/4 51p 10
3 Kenneth Paulsson Laxforsen 4/2 2/1 2/1 5/3 3/2 1/1 3/2 2/2 36p 2
Resultat i R-vapen Klass 3
1 Jan-Åke Nilsson Gällivare PK 5/2 5/2 6/2 5/3 6/4 4/2 5/2 6/5 64p 9 Brons
2 Thomas Lundkvist SJ PK Luleå 6/2 3/2 4/1 5/3 5/4 6/2 4/3 6/5 61p 20 Brons
3 Christer Willman SJ PK Luleå 4/2 6/2 5/2 6/3 6/3 3/2 6/3 0/0 53p 8
4 Mikael Eriksson Kalix PS 6/2 2/1 5/2 5/3 4/3 4/1 2/1 6/5 52p 9
Resultat i Veteraner yngre
1 Urban Rutström F21 SKF 6/2 6/2 5/2 6/3 6/4 6/2 5/5 6/5 71p 23 Silver
2 Leif Holmström F21 SKF 6/2 6/2 6/2 6/3 6/4 6/2 4/3 6/5 69p 19 Silver
3 Jan Sjöberg F21 SKF 6/2 6/2 4/2 5/3 5/3 6/2 6/3 6/5 66p 21 Brons
4 Hans Rask F21 SKF 5/2 6/2 6/2 6/3 3/2 6/2 6/3 6/5 65p 19 Brons
5 Kjell Wiklund Arvidsjaurs PK 6/2 5/2 4/2 4/3 4/3 5/2 5/3 6/5 61p 13
Resultat i Veteraner äldre
1 Kurth Nilsson Luleå Polisen 4/2 4/2 5/2 6/3 6/3 4/2 6/3 5/4 61p 12